.

.

pondělí 14. září 2015

Královna plesu

Ples je významná společenská událost, která má svá pravidla. Samozřejmě záleží na tom, jestli se jedná o váš ples nebo jdete jako host. Nevíte které šaty vybrat a jaké doplňky k tomu zvolit? Přinášíme vám rady a tipy, co si obléci a na co určitě nezapomenout!
Pokud se chystáte na vlastní maturitní ples nebo kolonu, měly byste si vzít šaty dlouhé. Jedná se o výjimečný večer a krátké šaty opravdu nejsou vhodné. Jestli si myslíte, že šaty už více nevyužijete, je lepší zajít do půjčovny. V Olomouci je jich celá řada, ale my osobně doporučujeme studio L’amour. Šaty mají opravdu nádherné, zaručujeme vám, že si budete mít z čeho vybírat. Upraví vám je přesně na míru, takže nemusíte mít obavy, že by vám někde byly volnější nebo naopak příliš těsné. Cena je sice trochu vyšší, ale rozhodně se vyplatí.


Koktejlky – krátké šaty – si můžete vzít, pokud jdete na ples jako host. Oproti dlouhým šatům mají své výhody a to, že jsou pohodlnější a máte také daleko větší výběr. Jistotou jsou „little black dress“, které jistě využijete pořád. Dávejte si ale pozor, aby vaše šaty nebyly letní. To je jeden z největších plesových módních prohřešků a viděly jsme ho už mnohokrát. Dále je také důležitá délka. Extrémně krátké minišaty se na ples opravdu nehodí. Ideální délka je do poloviny stehen. 


Bez ohledu na to, jestli si oblečete šaty dlouhé nebo krátké, platí několik zásad, které byste měly respektovat. Tou první jsou punčochy. Ty byste měli mít, i kdyby venku bylo 40°. Dále také vybírejte pečlivě spodní prádlo. Nemělo by nikde vyčuhovat ani prosvítat. Šaty byste měly zvolit podle typu vaší postavy. Měly byste se v nich hlavně cítit dobře. Pokud si myslíte, že vaše postava není dokonalá, vyhněte se upnutým modelům. Jestliže jsou vaše šaty jednodušší, nebojte se je oživit správnými doplňky. Například náhrdelníkem nebo výraznými náušnicemi. Buďte opatrní, aby toho nebylo příliš. Méně je někdy více. Můžete také použít nějaký pásek, ale pokud pro tyhle věci nemáte správný cit, raději vám doporučujeme zůstat u klasických doplňků. Jsou-li vaše šaty výraznější, mají flitry, třpytky nebo jiné zdobení, doplňky vyberte méně nápadné, aby neodváděly pozornost. Co se týče kabelky, hodí se spíše psaníčka, kam si dáte nejdůležitější věci. Snažte se ji sladit tak, aby se hodila jak k šatům tak i botám.

Co se týče bot, měli by být samozřejmě na podpatku. Myslete ale na to, že na nich strávíte celý večer a pravděpodobně v nich budete také tančit. Pokud nejste na podpatky zvyklí, zvolte raději podpatky nižší. Vysoké podpatky jsou sice krásné, ale pokud se vám na nich budou „vyklatˮ nohy, nebude to mít moc estetický efekt.

Večerní líčení je výraznější než líčení denní. Můžete použít výraznější barvy nebo třeba i třpytky. Velice efektní je kouřové líčení. Pokud ovšem máte výrazné oči, na rty naneste pouze lesk nebo světlejší odstín rtěnky. Pokud chcete rtěnku tmavou, nechte oči méně výrazné.
 A ještě par tipů na účesy, které je taky vhodné sladit k šatům...Míša a Kristýna

Žádné komentáře:

Okomentovat

Náš školní časopis Cajk vychází každý měsíc a přináší vám
události ze školy, zajímavosti ze světa filmu, módy a knih a
provede vás i po světě. Věříme, že si každý přijde na své
a tak vám za celý redakční tým přejeme příjemné čtení :)

Redakční tým:

Debbie

Betty

Soňák

Aneta

Ája

Tomáš

Peťa

Viki


A naše šéfredaktorky: Míša a Kristýna

Jestliže vás baví psát a chtěli byste se k nám přidat,
kontaktujte nás na email: Casopiscajk@gmail.com
Přispívat můžete do našich stálých rubrik nebo založit
svou vlastní :)